Illustration

ОБМІН УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИМ ДОСВІДОМ НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ЛІТНІМ ЛЮДЯМ У ПЕРІОД КАРАНТИНУ. (ДЕНЬ 3)

04.07.2021 10:00
Третій день перебування учасників проєкту в Кракові ознаменувався новими формами взаємодії. Цього дня усі обговорення та дискусії відбувались прямо посеред міста і щоразу в нових місцях. Мета такого формату взаємодії – зрозуміти соціально-культурний контекст життя мешканців конкретного населеного пункту. Кожна людина – це суб'єкта соціокультурного життя і розкривається в контекстах соціальних взаємин. Тому важливо розуміти що оточує людину, як поводяться люди довкола неї.

  • читати далі

    Модератором усіх обговорень стала Агнєшка Таяк-Бобек (Agnieszka Tajak-Bobek), магістр з реабілітаційної педагогіки, асистентка кафедри соціальної геронтології та педагогіки праці Інституту соціальної роботи Педагогічного університету в Кракові. Під час пандемії COVID-19 вона досліджувала проблеми безпритульних в умовах карантину в Польщі. 
    Безпритульних можна зустріти як в Україні, так і в Польщі. Але що ми про них знаємо? З чого складається їхній день? Де вони працюють і сплять? Як держава опікується тими, хто залишився без квартири і змушений жити на вулиці? Чого боїться бездомна людина? 
    За підсумками третього дня перебування у Кракові утвердилось переконання учасників проєкту в тому, що проблеми не варто приховувати чи замовчувати. Їх потрібно озвучувати, обговорювати, шукати вихід із проблемних ситуацій та об’єднувати зусилля для того, щоб діяти. Тому українські науковці й практики об’єднались для реалізації проєкту «Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину». Тому вони об’єднались із польськими колегами для обміну досвідом соціального захисту вразливих верств населення та психологічної підтримки осіб літнього віку у період карантину.