Illustration

ОБМІН УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИМ ДОСВІДОМ НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ЛІТНІМ ЛЮДЯМ У ПЕРІОД КАРАНТИНУ. (ДЕНЬ 5 ПРОДОВЖЕННЯ)

08.07.2021 10:00
Продовженням п’ятого дня перебування учасників проєкту в Польщі стали дві робочі зустрічі в Інституті психології Педагогічного університету в Кракові.
Під час першої робочої зустрічі директорка Районного центру допомоги родинам в Тарнуві Анна Гурска (Anna Górska) охарактеризувала ключові напрями надання соціальних послуг родинам в Польщі, зокрема багатодітним сім’ям, людям з інвалідністю та людям літнього віку. Пані Анна означила труднощі, з якими зіткнулися працівниці Центру в період пандемії COVID-19, та особливості взаємодії з особами літнього віку у період карантину.

  • читати далі

    Друга робоча зустріч відбулась з представниками Ради сеньйорів у Кракові. Рада сеньйорів – це муніципальна рада літніх людей, тобто орган місцевого самоврядування, що представляє інтереси жителів віком старше 60 років перед владою міста. Голова Ради сеньйорів у Кракові Антоні Вятр (Antoni Wiatr) та секретар Ради Вєслава Зборох (Wiesława Zboroch) розповіли членам української делегації про потреби літніх людей та проблеми, з якими вони зіткнулись під час пандемії та карантинних обмежень. Серед найбільш поширених проблем вони назвали такі: недостатня поінформованість літніх людей щодо дій у випадку погіршення здоров’я під час карантину; неможливість задоволення потреби у спілкуванні в умовах самоізоляції; недостатній розвиток умінь користуватись комп’ютерною технікою та мобільними додатками; неспроможність розпізнати та протистояти шахрайству в інтернеті та з використанням телефонного зв'язку. 
    Результатом роботи під час п’ятого дня в Польщі стало утвердження переконання про першочерговість моніторингу потреб літніх людей, значимість для них спілкування та необхідність налагодження чіткої взаємодії між інституціями та фахівцями, задіяними у наданні соціальних послуг та психологічної підтримки людям літнього віку.