Illustration

ОБМІН УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИМ ДОСВІДОМ НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ЛІТНІМ ЛЮДЯМ У ПЕРІОД КАРАНТИНУ. (ДЕНЬ 7)

12.07.2021 09:00
Сьомий день перебування учасників проєкту розпочався у Варшаві. Усі зустрічі та обговорення відбувались в Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської. З вітальним словом до членів делегації з України звернулась пані ректор, доктор хабілітований, професор Барбара Марчінковска (Barbara Marcinkowska). Пані ректор означила місію університету та презентувала напрями підготовки фахівців для роботи з дітьми, підлітками, молоддю та дорослими з особливостями інтелектуального й фізичного розвитку, емоційної та мотиваційно-поведінкової сфер особистості.

  • читати далі

    Українською делегацією у Варшаві опікувалися пан професор Франчішек Шльосек (Franciszek Szlosek), доктор хабілітований, голова Міжнародного наукового товариства «Польща – Україна», та пан професор Ян Сікора, доктор хабілітований, професор кафедри педагогіки праці й андрагогіки Інституту педагогіки. Вони зазначили, що випускники університету працюють у школах, центрах спеціальної освіти, центрах соціально-психологічної реабілітації, центрах соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та інших установах, які надають соціальні та психологічні послуги громадянам.
    Українські науковці й практики представили результати проєкту «Психологічна підтримка літніх осіб в умовах карантину» за підтримки Національного фонду досліджень України. Також виконавці проєкту мали нагоду поспілкуватись та обмінятись досвідом з польськими науковцями і практиками.
    Зокрема професор Ярослав Міхалскі (Jarosław Michalski), доктор хабілітований, завідувач кафедри педевтології Інституту педагогіки, у своїй доповіді означив мету та завдання діяльності університетів третього віку в Польщі. Водночас наголосив на значенні їх діяльності для людей літнього віку. Також пан професор охарактеризував особливості організації та фінансування польських університетів третього віку.
    Матеуш Бєньковскі (Mateusz Bieńkowski), асистент кафедри наук про родину та сімейного права Інституту соціальної профілактики та соціальної роботи, виступив з презентацією «Літні люди – майбутнє чи минуле?», у якій познайомив учасників зустрічі з демографічною та соціальною статистикою в Польщі з 1946 по 2020 роки та здійснив порівняння з даними в Україні. Також пан Матеуш продемонстрував статистику змін, пов’язаних з віковими особливостями, зокрема щодо таких питань: суб’єктивне відчуття самотності; рівень відчуття болю; частота депресії; зв’язок з оточенням та середовищем; труднощі життєдіяльності та самообслуговування, пов’язані з хворобою чи інвалідністю та інше.
    Агнєшка Кос (Agnieszka Kos), асистентка кафедри соціальної політики та соціальної роботи Інституту соціальної профілактики та соціальної роботи, у своїй доповіді «Соціальна допомога людям похилого віку: інституційні форми підтримки» розповіла про особливості діяльності центрів соціальної допомоги для літніх людей. Також вона означила основні проблеми, з якими зустрічаються фахівці, задіяні у наданні психологічної підтримки особам літнього віку. 
    Робота протягом сьомого дня перебування в Польщі дала змогу учасникам проєкту: 
    ● уточнити потреби літніх людей в умовах карантину; ● з’ясувати проблеми, з якими зустрічаються фахівці, задіяні у наданні психологічної підтримки особам літнього віку; ● виявити подібне та відмінне у функціонуванні установ, що надають соціальні та психологічні послуги громадянам у Польщі й Україні.