Гостьова лекція «Педагогічна спадщина Софії Русової (прийдіть, будемо жити задля наших дітей)»

10.03.2023

10 березня 2023 року в Інституті педагогічної освіти й освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України онлайн відбулася гостьова лекція у межах серії просвітницьких вебінарів «Цвіт української педагогіки: сучасне і минуле».
Емоційний, змістовний пізнавальний захід, україноцентрований, сповнений любові та поваги до української освіти, науки і культури.

Ініціатор та модератор – Наталія Філіпчук, доктор педагогічних наук, провідний науковий співробітник відділу змісту і технології педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття», голова первинного осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка при ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України.
Співорганізатори:● Кафедра ЮНЕСКО "Неперервна професійна освіта ХХІ століття"● Освітній хаб "Центр неперервної освіти / Lifelong Education Centre"
Лекторка – Галина Дацюк, журналістка, голова Жіночого Центру «Спадщина», дослідниця життя, педагогічної та громадської діяльності Софії Русової, лауреатка премії імені Софії Русової, Івана Огієнка.
Пані Галина акцентувала увагу на тому, що постать Софії Русової – це зразок однієї з тих героїнь українського відродження, «що просто йшли», в яких «нема зерна неправди за собою», які не лукавили і не дбали «про панство нещасне і лакомство лукаве», про матеріальні прибутки і здобутки, але все життя, всі сили і все своє майно віддавали на те, щоб Україна здобула добробут і незалежність». 
Так писав про свою матір Софію Русову син Юрій. Понад півстоліття Софія незламно несла на собі тягар боротьби «світлої України з темними силами царської та червоної Росії». «Коли мова йшла про українську справу, то ніщо не могло спинити її завзяття: ні родина, ні діти, ні переслідування царських жандармів чи більшовицьких чекістів, ні тюрми, ні арешти, ні тяжкі умови еміграції, ні персональні втрати майна, ні події приватного життя, ні горе чи втрата близьких. Ніщо не спиняло її енергії в боротьбі за український ідеал, і навпаки, часто «щось» додавало їй якоїсь нової сили для громадянської і політичної праці. «Обов’язок понад усе!», – такий девіз вона собі обрала.
Учасники заходу (більше 250 осіб) – викладачі, студенти, магістранти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Київського фахового професійно-педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка та ін.
У супровідному виступі Людмили Синекоп, директорки Загальноосвітнього навчального закладу І ступеня «Школа-дитячий садок імені Софії Русової (м. Київ), було акцентовано увагу на необхідності впровадження національної освіти, досвіді використання творчої спадщини Софії Русової у дошкільній освіті, особливостях функціонування Етнографічного міні музею Школи-дитячого садка імені Софії Русової https://www.facebook.com/100023287299396/videos/686792572106980
P.S.Сертифікати учасників можна завантажити за лінком:https://drive.google.com/drive/folders/18Q14m0piQ-355gdP8P5QJqgxsK9xUDtL?usp=sharing