Illustration

ЗУСТРІЧ З КЕРІВНИЦТВОМ ПОЛТАВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ЕКОНОМІКИ І ТОРГІВЛІ

27.07.2021 09:00
20 липня 2021 року відбулася офіційна зустріч керівництва Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України з керівництвом Полтавського університету економіки і торгівлі. Зустріч відбулася у межах реалізації проєкту “Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину” (2020.01/0221) за підтримки Національного фонду досліджень України.

 • читати далі

  Директор ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України проф. Лариса Лук'янова презентувала діяльність Інституту у галузі педагогічної освіти та освіти дорослих, зокрема напрямів роботи з людьми літнього віку. А також як експерт-виконавець окреслила основні питання звіту експертного дослідження «Аналіз державної політики України у сфері навчання і освіти дорослих», спрямованого на вивчення поточного стану освіти дорослих в Україні, її законодавчого регулювання, практики функціонування та управління освітою дорослих на різних рівнях. Звіт експертного дослідження був презентований 16 липня 2021 року у Міністерстві освіти і науки України. 
  Керівник проєкту проф. Олена Коваленко презентувала діяльність проєкту “Психологічна підтримка літніх осіб у період карантину”, зокрема методичні рекомендації “10 порад літнім людям у період карантину”, інформаційні буклети щодо того як впоратися зі стресом людям літнього віку, літнім батькам, близьким та знайомим у період пандемії COVID-19, а також серію тематичних практичних вебінарів та відеороликів, що розміщені на YouTube каналі проєкту “Вік обраних” https://www.youtube.com/channel/UC9O0KHcTiqCOuFzPjYP-GDQ . 
  Також О.Коваленко наголосила на важливості проведення серії семінарів-практикумів «Ефективна комунікація з літніми людьми та збереження власного психологічного здоров’я за стресових умов (пандемія COVID-19)» для осіб, які професійно взаємодіють з літніми людьми, але не мають відповідної професійної підготовки, зокрема, соціальні і медичні працівники, реабілітологи; соціальні робітники, які на дому надають послуги літнім людям. Перше місто в якому відбулися такі семінари-практикуми саме місто Полтава. 
  Ректор Полтавського університету економіки і торгівлі проф. Олексій Нестуля розповів про освітні і наукові можливості та досягнення університету. Також відбувся обмін досвідом щодо функціонування Університету третього віку, оскільки на базі ПУЕТ діє такий заклад. Основною метою УТВ є реалізація принципу навчання людей старшого віку впродовж усього життя та підтримка фізичних, психологічних та соціальних здібностей. 
  Засновниця УТВ при ПУЕТ проф. Світлана Нестуля, наголосила, що у ПУЕТ студенти 55+ отримають необхідні для повноцінного існування в сучасному світі знання, відчують себе потрібними, усвідомлять, що життя продовжується і межі пізнання не існує. «Університет третього віку» дозволить пенсіонерам розкрити у собі ті таланти, які були притиснуті сірими буднями, роботою, клопотами і родинними проблемами. Навчання для студентів є абсолютно безкоштовним оскільки – це соціальний проект, що колектив ПУЕТ втілює у життя. 
  Студентам УТВ пропонується широка програма навчання, кіно-кейси, різноманітний спектр практичних тем, наприклад: «Мовний етикет», «Як не піддатися впливу реклами на свідомість споживачів», «Управління конфліктами», «Управління стресом», «Спілкування», «Гігієна харчування», «Складання ощадливого бюджету сім’ї», «Планування інвестиційного життя з урахуванням наявних можливостей», та ін. 
  Детальніше за лінком: http://puet.edu.ua/uk/fakulteti/universitet-tretogo-viku