ГЕНЕРАЛЬНА КОНФЕРЕНЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ УКРАЇНИ У СПРАВАХ ЮНЕСКО 2023

09.02.2023

9 лютого 2023 року під головуванням Голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, першої заступниці Міністра закордонних справ України Еміне Джапарової відбулася Генеральна конференція Національної комісії України в справах ЮНЕСКО.

Еміне Джапарова проінформувала присутніх про реформування діяльності Нацкомісії: розроблення Стратегії діяльності Нацкомісії на 2023-2025 рр. та Регламенту її роботи; оновлення структури (створення нових секторів – сектор рівних можливостей та сектор комунікації та цифровізації; утворення нових форматів роботи Комісії – Генеральної конференції та Бюро.

Еміне Джапарова також наголосила на головних перемогах України в ЮНЕСКО: виступ Президента України Володимира Зеленського на 215-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО та ухвалення двох важливих рішень для України – 14-те рішення щодо моніторингу ситуації в Автономній Республиці Крим за сферами діяльності ЮНЕСКО та рішення «Програма дій та екстреної допомоги ЮНЕСКО Україні; позбавлення росії головування в Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; включення історичного центру міста-порта Одеси до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО; розширення шкіл, кафедр ЮНЕСКО та мережі міст ЮНЕСКО, що навчаються.

Під час засідання було затверджено склад Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, до якого увійшла Г.І. Сотська, керівник кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» Національної академії педагогічних наук України, що функціонує в Інституті педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України.