Illustration

МОЖЛИВОСТІ МІЖНАРОДНОГО ФІНАНСУВАННЯ ШВЕЙЦАРСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО НАУКОВОГО ФОНДУ

18.05.2022 

17 травня відбувся вебінар «Можливості міжнародного фінансування Швейцарського національного наукового фонду» («International Funding Opportunities of the Swiss National Science Foundation»). Основними спікерами стали представники наукового фонду, які розповіли про діяльність Фонду, а також можливості виділення фінансування для українських дослідників. Вебінар відбувався англійською мовою.
Від Кафедри ЮНЕСКО учасником вебінару став PhD Кирил Котун (старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих ІПООД імені Івана Зязюна НАПН України). 

Про Фонд. На підставі Урядового мандату Швейцарський національний науковий фонд (SNSF) підтримує наукові дослідження в усіх академічних дисциплінах – від фізики до медицини та соціології. На кінець 2021 року SNSF профінансував 5700 проектів із залученням понад 20 000 дослідників, що робить його провідною швейцарською установою зі сприяння наукових досліджень.
Для забезпечення незалежності SNSF був створений як приватний фонд ще у 1952 році. Його основним завданням є оцінювання дослідницьких пропозицій. У 2021 році Фонд надав 882 мільйони франків найбільш перспективним проектним пропозиціям. Виділяючи державні кошти на дослідження за принципом конкуренції, SNSF сприяє високій якості досліджень у Швейцарії.
У тісній співпраці із закладами вищої освіти та іншими партнерами SNSF прагне створити оптимальні умови для розвитку та міжнародної інтеграції швейцарських досліджень. Особлива увага приділяється заохоченню молодих дослідників. Крім того, Фонд також проводить оцінювання, щоб гарантувати, що великі дослідницькі ініціативи, що фінансуються третіми особами, забезпечують найвищу наукову якість. 
Про можливості фінансування для українських дослідників.У лютому 2022 року Швейцарський національний науковий фонд вирішив підтримати науковців з України виділенням майже 9 млн франків на наукові дослідження. 60 науковців були прийняті в 20 Швейцарських установах з фінансуванням в 6 млн франків, ще 40 науковців отримали фінансування проєктів за підтримки SNSF. На сьогодні доступні декілька напрямів фінансування у міжнародній дослідницькій співпраці: SINERGIA та AMBIZIONE. 
Детальніше можна дізнатися на сайті Швейцарського національного наукового фонду (SNSF) https://www.snf.ch/en