Illustration

МУЗЕЙНА ПЕДАГОГІКА – CУЧАСНИЙ ІГРОВИЙ ПРОСТІР МУЗЕЮ: МОЖЛИВОСТІ І ПЕРСПЕКТИВИ

04.10.2019 10:00
3 жовтня 2019 року у Національному Києво-Печерському історико-культурному центрі відбулася VІІ науково-практична конференція «Музейна педагогіка – проблеми, сьогодення, перспективи»: «Сучасний ігровий простір музею: можливості і перспективи». Співорганізаторами конференції виступили Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національна академія педагогічних наук України, Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, кафедра ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття».

  • читати далі

    В роботі конференції приймали участь науковці, співробітники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, музейні працівники, педагоги, психологи, вчителі, представники громадських організацій з різних міст України. Відкрив захід і привітав учасників конференції від імені в.о. генерального директора Олександра Рудника заступник генерального директора Заповідника з наукової роботи, доктор історичних наук, професор Сергій Пивоваров, який побажав усім плідної роботи та конструктивних дискусій.
    Постійним учасником науково-практичної конференції «Музейна педагогіка – проблеми, сьогодення, перспективи» є доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України Георгій Георгійович Філіпчук, який виступив з вітальним словом та доповіддю «Методологічні цінності сучасної музейної педагогіки». Цікавим і ґрунтовним був виступ Мирослави Петрівни Вовк – доктора педагогічних наук, старшого наукового співробітника завідувача відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Науковець охарактеризувала практику використання потенціалу музейної педагогіки у діяльності Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. В ході плідної роботи конференції обговорювалися проблеми розвитку музейної педагогіки в Україні, сучасний контекст функціонування музейно-педагогічних проектів і програм, досвід музейних закладів, застосування інтерактивних методів музейної педагогіки, співпраця музеїв з навчальними закладами, набуття науково-дослідницьких навиків у шкільної молоді, можливості використання мультимедійних технологій у навчальному процесі, досвід здобуття грантів на реалізацію проектів у музейно-освітній сфері та ін. Родзинкою конференції завжди є екскурсії, які проводять на території Києво-Печерської лаври для учасників і гостей. У кінці пленарного засідання кандидат історичних наук, начальник науково-дослідного відділу історії та археології Костянтин Крайній прочитав лекцію «Церква Спаса на Берестові» у відновленому після реставрації храмі.