Illustration

ОБМІН УКРАЇНСЬКО-ПОЛЬСЬКИМ ДОСВІДОМ НАДАННЯ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ ЛІТНІМ ЛЮДЯМ У ПЕРІОД КАРАНТИНУ. (ДЕНЬ 9)

13.07.2021 09:00
Дев’ятий день учасники проєкту провели у Варшаві та познайомились із діяльністю Спільноти мешканців житлового кооперативу «Остобрамська» та її наглядової ради.
Спільноту мешканців житлового кооперативу «Остробрамська» було створено 24 червня 2004 р. та зареєстровано у Національному судовому реєстрі Польщі. До житлового кооперативу належать бутинки на чотирьох вулицях: Остробрамська, Гроховська, Коморська, Вітолінська. Перші будівлі були введені в експлуатацію у 1978 році. На сьогодні до цього кооперативу належать 32 житлові будинки, загальна кількість квартир – 4182. Мета об’єднання мешканців у житловий кооператив – забезпечити створення належних умов для життя та відпочинку на території кооперативу.

  • читати далі

    У зустрічі взяли участь:
    ● Голова ради Спільноти мешканців Даріуш Куява (Dariusz Kujawa) представив цілі та завдання спільноти та розкрив порядок узгодження рішень щодо таких питань: облаштування прибудинкової території, реконструкція фасадів будинків, ремонтування приміщень спільного користування, оновлення ліфтів та інше. ● Заступниця голови ради з фінансово-організаційних питань Спільноти мешканців Йоланта Зелінська (Jolanta Zielińska) розповіла про порядок збору внесків, способи залучення додаткових коштів у співпраці з представниками малого бізнесу та благодійних фондів, означила пріоритетні напрями фінансування та форми звітності перед мешканцями щодо використання їхніх коштів. ● Голова спостережної ради Спільноти мешканців Лех Адамчак (Lech Adamczak) презентував роботу культурно-освітнього клубу «Релакс», який створений на території житлового кооперативу для задоволення культурних та освітніх потреб мешканців. Більш детально він розповів про заходи клубу, організовані для підтримки осіб літнього віку та способи їх залучення до активної творчої, освітньої і волонтерської діяльності.  Водночас члени української делегації мали нагоду представити результати проєкту «Психологічна підтримка літніх осіб в умовах карантину» за підтримки Національного фонду досліджень України. 
    Завдяки цим зустрічам учасники проєкту усвідомили значення об’єднавчої сили громади – коли мешканці сусідніх будинків об’єднуються для обговорення нагальних проблем та разом шукають шляхи їх вирішення, в тому числі для подолання труднощів, пов’язаних із пандемією та карантинними обмеженнями.