Illustration

СЕМІНАРИ-ПРАКТИКУМИ У МІСТІ ЛЬВІВ. ВРУЧЕННЯ СЕРТИФІКАТІВ

03.10.2021 09:00
З 27 вересня по 01 жовтня 2021 року виконавці проєкту у складі: Лариси Лук’янової, Олени Коваленко, Людмили Дяченко, Оксани Іванової, Тетяни Кравцової, Катерини Годлевської, Кирила Котуна, працювали у місті Львів, де проводили сесії семінарів-практикумів «Ефективна комунікація з літніми людьми та збереження власного психологічного здоров’я за стресових умов (пандемія COVID-19)» для осіб, які професійно взаємодіють з літніми людьми, але не мають відповідної професійної підготовки, зокрема, соціальні і медичні працівники, реабілітологи; у т.ч. – соціальні робітники, які на дому надають послуги літнім людям.

  • читати далі

    Семінари-практикуми відбувалися у межах виконання проєкту «Психологічна підтримка літніх осіб в період карантину» (2020.01/0221) за грантової підтримки Національного фонду досліджень України.
    Семінари-практикуми відбувалися на базі Львівського професійного коледжу готельно-туристичного та ресторанного сервісу.
    Учасниками семінарів-практикумів стали соціальні працівники Територіальних центрів надання соціальної допомоги міста Львова.
    Загальний обсяг однієї сесії 30 годин, з них 18 год. – робота в групі, 3 год. – додаткові консультації, 9 год. – самостійна робота. Кількість учасників однієї сесії – 50 осіб, які об'єднані в 3 групи. У кожній групі працювали наші тренери:
    ● Людмила Дяченко – кандидат педагогічних наук, тренер соціально-емоційного навчання; ● Оксана Іванова – кандидат психологічних наук, психолог; ● Тетяна Кравцова – PhD, клінічний психолог, сертифікований гештальт-терапевт. 
    Науково-методологічний супровід у роботі з різними категоріями дорослого населення надавала керівник проєкту Олена Коваленко (доктор психологічних наук, професор).
    Психологічний супровід у роботі з різними категоріями дорослого населення надавала Лариса Лук’янова (доктор педагогічних наук, професор, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна, виконавець проєкту). 
    Інформаційно-організаційну та технічну підтримку здійснювали Кирил Котун (PhD, виконавець проєкту, член кафедри ЮНЕСКО) та Катерина Годлевська (PhD, виконавець проєкту, член кафедри ЮНЕСКО). 
    Семінари-практикуми передбачали практичну тренінгову роботу з таких тем як:  
    ● Емоційна сфера (функціонування, значення, регуляція тощо) та психічний стан людини.  ● Вікові особливості літніх осіб: фізіологічні та нейробіологічні зміни, особливості емоційної регуляції та спілкування з іншими, основні потреби осіб цього віку тощо.  ● Вплив стресу на психіку людини, особливості його прояву на наслідків для літніх осіб.  ● Розвиток навичок ефективної регуляції власного психічного стану та надання допомоги в цьому аспекті літнім особам.  ● Соціально «неприйнятні» або несхвалювані емоції та стани (роздратування, відчай, безсилля, заздрість тощо).  ● Основні засади ефективного виконання посадових обов’язків.  ● Розвиток навичок неконфліктного спілкування та налагодження комунікації з підопічними.  ● Профілактика професійного вигорання.  Упровадження семінарів-практикумів дозволить ознайомити осіб, які професійно взаємодіють з літніми людьми, але не мають необхідної професійної підготовки з психологічними особливостями та особливостями психологічної підтримки цих людей. Це дозволить їм краще розуміти літніх клієнтів, яким вони надають різні професійні послуги і гармонізує їхню міжособистісну взаємодію.
    За результатами роботи семінарів-практикумів відбулося вручення учасникам СЕРТИФІКАТІВ.