Illustration

УКРАЇНО-НІМЕЦЬКИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЕКТ "РОЗВИВАЄМО ОСВІТУ РАЗОМ - НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ - НАВЧАЄМО ОДИН ОДНОГО" (ІРПІНЬ-BORNA)

06.06.2017 10:00
У рамках співпраці Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України та Ірпінського міського управління освіти і науки, старший науковий співробітник відділу зарубіжних систем педагогічної освіти і освіти дорослих, член кафедри ЮНЕСКО, кандидат педагогічних наук Сулима Оксана Вікторівна була запрошена для розробки та проведення міжнародного україно-німецького освітнього проекту між містами побратимами Ірпінь (Україна) - Borna (Deutschland).

 • читати далі

  До початку реалізації насичених подіями програмних дій тривали грунтовні підготовчі роботи з розробки концепції і подання заявки на отримання можливого гранту від Фонду який займається розвитком комунального партнерства між містами ФРН та України Engagement Global. Проект отримав назву "Розвиваємо освіту разом - навчаємось разом - навчаємо один одного".
  До складу делегації увійшли представники управління та освітяни : Наталя Семко - перший заступник мера м.Ірпінь; Максим Плешко - депутат ІМР; Анна Король - очільниця Ірпінського міського управління освіти і науки; Анжела Макеєва Angelika Makeeva - директор Ірпінського спортивного стадіону, багаторазова чемпіонка з тхеквондо; директори шкіл - Антоненко Валентина @Антоненко Валентина, Лазаренко Тетяна Тетяна Лазаренко, Володимир Захлюпаний, директор ДЮСШ - Володимир Тарасов, заступник директора стадіону Татьяна Басараб. )
  У період з 29.05.2017 - 4.06.2017 року проект вдало розпочав першу свою практичну програмну частину. Програмово-насичений тиждень познайомив нас з містом-побратимом Борна, що розташувався неподалік від Ляйпцігу , Федративної землі Саксонія, з історією та традиціями, школами міста та його дружелюбними мешканцями. Завдяки прекрасно організованій програмі бургомістром міста пані Сімона Людтке Simone Luedtke та координатором проекту з німецької сторони паном Робертом Шайбе Robert Scheibe ми відвідали три школи міста, спортивний комплекс та дитячий садок. З ранку і до ночі наші активні учасники задавали сотні тисяч питань німецьким освітянам та управлінцям лише на одну тему - Освіта!!!
  Яка система освіти у ФРН? Як організоване навчання? Яке законодавчо-нормативне забезпечення освіти ? Які функції виконують вчителі? Яка звітність існує педагогів? Яким чином відбувається фінансування школи? Чи є група продовженого дня? Чи існують тендери на визначення кетерінгу в школах? Яке навантаження мають вчителі та учні? Як працюють батьківські комітети?....і т д. Приємно було спостерігати за зацікавленими обличчями, за емоціями, за сльозами радості за інших, за активною бесідою між нашими та німецькими освітянами, зустрічати за сніданком колег, які вже розповідали про свої майбутні плани та запозичені ідеї...
  З деталями першої частини проекту можна ознайомитися, відвідавши спеціально створену сторінку у соціальній мережі Фейсбук, де учасники діляться враженнями та роздумами Bildung gemeinsam entwickeln - Lernen von- und miteinander